“Laupäev looduses” alustab!

Karoliina Lass Uudised 1 Comment

„Laupäev looduses“ hariduslike ettevõtmiste sari

Muraste Looduskool korraldab läbi 2020. aasta kaks korda kuus loodusretki, -õhtuid ja -hommikuid. Plaanis on iga kuu keskmisel ja viimasel laupäeval avada huvitavaid teemasid koos heade retkejuhtide ja põnevate lektoritega. Täpsema ajakava avaldame jooksvalt Harku Valla Teataja ning sotsiaalmeedia vahendusel ja looduskooli veebis – liitu meie fb lehega ja saad kogu info jooksvalt kätte!
Kavas on muuhulgas jäljeretk, puud ja põõsad talvel, kevade (t)ärkamine, pulmad looduses, lindude ränne, linnulauluhommikud, kevadlilled, tiigi- ja rannikumere elustik, loomade käitumine (mh. seoses liiklusega), pikk rannikumatk (15 km), suvised ööhääled ja -olendid, nahkhiireõhtu jne., aga ka loodusest inspireeritud rahvakombed ja teadmised ning palju muud loodusega seonduvat.
Ürituste sari „Laupäev looduses“ alustab 11. jaanuaril kl. 11.00 Muraste mõisa juures.

Loodusõhtud on suunatud nii täiskasvanutele kui peredele. Ettevõtmist toetab pooles mahus SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Nõutav on väike omaosalustasu 7 eurot (mudilased tasuta). Tulge peredega või sõpruskonnaga, üksi või hulgakesi! Eelregistreerumine ei ole vajalik. Kogu tegevus toimub õues, valmistuge vastavalt ilmale. Kõige usinamad osalejad läbi aasta saavad sarja lõpuüritusel hea raamatu. Tulge laupäeval loodusesse!

11. jaanuar 2020 kl 11.00 – Linnud ja loomad talvel

Kokkusaamine Muraste mõisa ees. Esimesel kohtumisel teeme tutvust Eesti talilindude ja -loomadega – talvise looduse igapäevaelu ja saladusi avab looduskooli juhataja, loodusfotograaf ja keskkonnahariduse edendaja Val Rajasaar. Kestus u. 3 tundi.

Kes talvel metsas tegutsevad? Kes magab, kes rändab soojale maale ja kes kohaneb meie külmade oludega ning miks? Millal võib aialinde toita ja kas see on põhjendatud? Milliseid toidumajasid on olemas ja mida head sinna lindudele panna? Kas ka veelinde võib toita? Mida linnud looduses söövad? Looduskooli kõrval on lindude toitmiskoht, kus saab linde vaadelda ning käime ka metsas rähni, orava, rebase, hiire ja teiste tegevusjälgi otsimas.

Loodus kodus!

Kogu aasta tegevuste kava leiate https://www.murastelooduskool.ee/tegevused/laupaev-looduses/.

Comments 1

  1. Pingback: Loodusretked Murastes | Muraste külaselts

Lisa kommentaar