Laupäev looduses 25.01 – jahindus

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Muraste Looduskooli järgmine “Laupäev looduses” toimub 25. jaanuaril.

«Et teaks, mis metsas toimub”. Räägime jahindusest, saame teada, miks on Eesti jahindus eelkõige looduskaitse osa. Inimese surve keskkonnale on suur: elamute planeerimine, intensiivne põllu- ja metsamajandus, uued teed jne. Millised loomad meie metsades elavad ja kuidas hoitakse ulukite arvukus sellistes piirides, et populatsioonid oleksid terved, kuid kahju või oht inimesele ja ulukitele vastastikku oleks minimaalne. Otsime ulukite tegevusjälgi ja räägime teadus- ja teadmistepõhise jahinduse suundadest.

Jahindusest majandusliku kasusaamise eesmärk on tänapäeval asendunud missioonipõhise seltskondliku tegevusega, tegelikult riikliku tellimusega vabatahtlikus korras. Kuidas inimesed suhtuvad jahipidamisse ja mida lastele sellest rääkida. Arutame ka turismijahi keerulistel teemadel. Millega ja kuidas jahti peetakse. Kas ka fotojaht on jaht jne?

Kogunemine 25. jaanuaril kl. 11.00 Muraste Konsumi parklas.

Retke pikkus umbes 5-6 km ja kuni 4 tundi. Kulgeme külateel, vanadel metsateedel (mudane), tuleb ette ka lõike suisa metsas, kus radu ei ole ja ka kraavide ületusi. Retkele võta kaasa soe tee ja võileib või midagi. Pane jalga veekindlad jalatsid ja selga ilmale sobiv riietus. Omaosalustasu 7 eurot. Retke viivad läbi looduskooli retkejuhid Tauri Purkas ja Val Rajasaar. Sarja toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus pooles mahus.

Lisa kommentaar