Tere, Kevad! kutsub taas

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Kevad läheneb ja kutsume taas lapsi koos õpetajate ja vanematega osalema loodushariduslikus ettevõtmises “Tere, Kevad!”. Juba 21 aastat oleme koos kevadet otsinud ning oma tegemisi ka teistega jaganud. Osalema on oodatud lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning 1.-9. klassi õpilased koos õpetajatega. Kevadeotsimine algab 1. märtsil ja kestab kuni kõik kevadmärgid leitud – umbes mai keskpaigani.

“Tere, Kevade!” eesmärk on lähendada lapsi loodusele ning õpetada neid märkama looduses toimuvaid muutusi. Lapsed õpivad tundma looma- ja taimeliike: õpitakse ja jälgitakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse. Kevadekuulutajateks on valitud esimesena õitsema hakkavad taimed (nt. sinilill, paiseleht), saabuvad rändlinnud (nt. põldlõoke, kuldnokk, valge-toonekurg), esimestena ärkavad liblikad (koerliblikas ja lapsuliblikas) ja kahepaiksed (rohukonn) ning esimesed seened (kevadkogrits). Lapsed sisestavad nende ilmumise kuupäeva kevadvaatluste veebis asuva lihtsa vormi kaudu andmebaasi ning kevade saabumist üle Eesti saavad nõnda jälgida nii osalejad kui ka kõik teised huvilised.

Lisaks loodusvaatlustele sisaldab “Tere, Kevad!” ka teemakohaseid lisategevusi nagu kevadekuulutajate joonistamine ja neist luuletamine ning kevadfotode konkurssi. Lisategevused annavad võimaluse lõimida loodusvaatlusi paljude teiste õppeainetega. Jätkub ka loodusviktoriin kahes vanuserühmas, kus lapsed on nii küsijate kui ka vastajate rollis.

Ootame arvukat osalust. Juhendavatel õpetajatel palume oma grupid registreerida veebruari lõpuks. Registreerimine, lisainfo kevadvaatluste ja muude tegevuste kohta leidub veebiaadressil http://tere.kevad.edu.ee

Projekti töökeel on eesti keel. Olulised juhendmaterjalid veebis on olemas ka vene keeles, seega ootame aktiivset osavõttu ka vene õppekeelega koolidest ja lasteaedadest.

“Tere, Kevad!” 2017 saab teoks Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Lisainfo:
http://tere.kevad.edu.ee
E-post: kevad.org@irc.ee

Lisa kommentaar