Kaabuga väike poiss vaatab rannas kõhuli lamades läbi binokli

Suvelaagrid 2017

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Ka sel aastal toimuvad Murastes looduslaagrid!
Laagrid toimuvad järgmistel aegadel:

13. juuli õhtu – 16. juuli hommik 6.-9. klass
1.-3. aug 1.-3. klass
15.-17. aug 4.-6. klass

Muraste looduskool asub Suurupi poolsaarel Muraste mõisapargis. Paikkonna loodus pakub huvilisele vaid mõnetunnise jalgsimatka jooksul võimalust külastada kümneid maastikutüüpe ja tutvuda nende asukatega. Ranniku läheduses leidub mitmekesine valik looduslikke kooslusi, mis on erakordselt vaheldusrikkad ja tagavad nõnda ka väga liigirikka taimestiku ja loomastiku.
Laagripäevade jooksul tutvume metsa ja merega, matkame ja orienteerume, õpime looduses hakkama saama, teeme meeskonnatööd, otsime looduses loomade-lindude tegevusjälgi, kuulame metsahääli, saame uusi sõpru, valmistatame ühiselt lõkketulel süüa ja kogeme telgis ööbimise põnevust. Soojade ilmade korral saab ujuda. Igal laagril on oma teema, millele keskendutakse.
Kogu õppimine toimub looduses läbi praktilise tegevuse ja õuesõppena. Igas laagris saab osaleda 15 last.
Looduskoolis on olemas telgid, magamismatid ja sööginõud. Kaasa võtta magamiskott (soe), hügieenitarbed, isiklikud ravimid, seljakott (tühi, et saaks retkeasjad sisse panna), joogipudel või plastikupudel, kuhu saab vett panna, ilmale vastavad riided + vahetusriided, kummikud, vihmakeep, olemasolu korral taskulamp, ujumisriided. Kuna laager toimub õuesõppena ja matkatingimustes, siis pesemisasju (šampoonid-dušigeelid jms) pole vaja kaasa võtta. Laagri jooksul poodi ei külastata, kõik söögid valmistame ühiselt kohapeal. Toitumise erinõuetest palume laagri juhendajaid teavitada.
Laagri ajal kehtib juhendajate poolt paika pandud laagri sisekorra eeskiri, mida tutvustatakse laagris alguses ning millest kõik osalejad peavad kinni pidama.
Laagri maksumus 70€ sisaldab toitlustust.
Registreerimiseks palume lapsevanemal võtta ühendust looduskooli koordinaatoriga karoliina.juurik@gmail.com.
Laagritasu tuleb kanda hiljemalt poolteist nädalat enne laagri algust:
MTÜ Studio Viridis Loodusharidus
EE382200221065728410
Selgitus: Laager, kuupäevad, lapse nimi
Kohtumiseni Murastes!

 

6.-9. klassi “Merelaager”

13. juuli õhtu – 16. juuli hommik


Vanemale kooliastmele mõeldud Muraste merelaagris püüame sel aastal mõtestada ja uurida merega seotud temaatikat laiemalt – meie ajalooline ja (põlis)kultuuriline seos mere ja merendusega, nö randlase elustiil, meresõit ja –ohutus, Läänemere keskkonnaalased ja majanduslikud väljakutsed. Looduslaagrile kohaselt saame ülevaate rannatüüpidest ja –taimestikust, mereelustikust jpm.

Laagripäevad muudame veelgi põnevamaks rohkete praktiliste tegevustega nagu ülevaatlik SAR õppus, kummipaadiralli ja kalapüük – koos kaluritega osaleme võrgu laskmisel ja –nõudmisel. Kui kalaõnne on, siis roogime ja õpime kalu tundma ning valmistame neist omale lõunasöögi.

Laagrit viivad läbi Rauno Masing + teine retkejuht. Laagri tasu 70€ (sellest 30€ toiduraha).

Kogunemine toimub 13. juuli õhtul kell 20.00 Muraste mõisa juures. Laager lõpeb 16. juuli hommikul kell 11.00.

 

“Seikluslik metsalaager Murastes”

1-3. august (1.-3. kl)

15-17. august (4.-6. kl)

Kolme päeva jooksul matkame metsas, mere ääres ja rabas. Õpime matkatarkusi (liigume kaardi abil, leiame metsast söödavat, ehitame varjualuse, teeme tuld) ning uurime, kes elab vee sees, puu otsas, koore all. Igal päeval toimub pikem matk, kus uurime tähelepanelikumalt ümbrust ning tutvume sealsete elanikega (määrame kalu, otsime mereveest elanikke, naudime rabavaikust ning uurime, kellest koosneb mets). Üheskoos paneme üles laagriplatsi ning valmistame söögi. Kõik tegevused toimuvad vabas õhus.

Laagrit viivad läbi Triin Tamme + teine retkejuht. Laagri tasu 70€ (sellest 30€ toiduraha).

Kogunemine toimub esimesel päeval kell 11.00 Muraste mõisa juures. Laager lõpeb kolmandal päeval kell 17.00.

Lisa kommentaar