Suvelaagrid 2016

Karoliina Lass Uudised 1 Comment

Ka sel aastal toimuvad Murastes looduslaagrid!

Laagrid toimuvad järgmistel aegadel:

18.-19. juuli 4.-6. klass, 55€
25. juuli õhtu – 28. juuli hommik 6.-9. klass, 70€
3.-4. aug 1.-3. klass, 55€

Muraste looduskool asub Suurupi poolsaarel Muraste mõisapargis. Paikkonna loodus pakub huvilisele vaid mõnetunnise jalgsimatka jooksul võimalust külastada kümneid maastikutüüpe ja tutvuda nende asukatega. Ranniku läheduses leidub mitmekesine valik looduslikke kooslusi, mis on erakordselt vaheldusrikkad ja tagavad nõnda ka väga liigirikka taimestiku ja loomastiku.
Laagripäevade jooksul tutvume metsa ja merega, matkame ja orienteerume, õpime looduses hakkama saama, teeme meeskonnatööd, otsime looduses loomade-lindude tegevusjälgi, kuulame metsahääli, saame uusi sõpru, valmistatame ühiselt lõkketulel süüa ja kogeme telgis ööbimise põnevust. Soojade ilmade korral saab ujuda. Igal laagril on oma teema, millele keskendutakse. 1.-3. klassi laagris õpitakse kõigi tegevuste juures nutisedmete mõistlikku kasutust, 4.-6. klassi laagris on õppimise võtmeks meeskonnamängud ja 6.-9. klassi laager keskendub merele, rannakülade eluviisidele ja kalapüügile.
Kogu õppimine toimub looduses läbi praktilise tegevuse ja õuesõppena. Igas laagris saab osaleda 15 last.
Looduskoolis on olemas telgid, magamismatid ja sööginõud. Kaasa võtta magamiskott (soe), hügieenitarbed, isiklikud ravimid, seljakott (tühi, et saaks retkeasjad sisse panna), joogipudel või plastikupudel, kuhu saab vett panna, ilmale vastavad riided + vahetusriided, kummikud, vihmakeep, olemasolu korral taskulamp, ujumisriided. Kuna laager toimub õuesõppena ja matkatingimustes, siis pesemisasju (šampoonid-dušigeelid jms) pole vaja kaasa võtta. Laagri jooksul poodi ei külastata, kõik söögid valmistame ühiselt kohapeal. Toitumise erinõuetest palume laagri juhendajaid teavitada.
Laagri ajal kehtib juhendajate poolt paika pandud laagri sisekorra eeskiri, mida tutvustatakse laagris alguses ning millest kõik osalejad peavad kinni pidama.
Laagri maksumus sisaldab toitlustust.
Registreerimiseks palume lapsevanemal võtta ühendust looduskooli koordinaatoriga karoliina.juurik@gmail.com.

Laagritasu tuleb kanda hiljemalt poolteist nädalat enne laagri algust:

MTÜ Studio Viridis Loodusharidus
EE552200221023430672
Selgitus: Laager, kuupäevad, lapse nimi

Kohtumiseni Murastes!

18.-19. juuli
4.-6. klassi laager „Nutikalt metsas“

Laagri ajal otsime vastuseid küsimustele – Mis kasu on meil metsast? Kuidas metsas mugavalt toime tulla? Mida teha looduses tahvelarvuti või nutitelefoniga?

Laagri esimesel päeval matkame mere ääres, teeme lõket ja õpime orienteerumist. Uurime ja määrame taimi ning korjame ravimtaimi.
Teist päeva alustame rabamatkaga ning pealelõunal uurime tiigivee elanikke.

Kogu laagri vältel kasutame tahvelarvuteid taimede, lindude ja putukate määramisel, pildistame ning sisestame loodusvaatlusi.

Laagrit viivad läbi Urmas Veersalu ja Triin Tamme. Laagri tasu 55€ (sellest 20€ toiduraha).

Kogunemine toimub esimese päeva hommikul kell 10.00 Muraste mõisa juures ning laager lõpeb teisel päeval kell 19.00.

25. juuli õhtu – 28. juuli hommik
6.-9. klassi “Merelaager”

Vanemale kooliastmele mõeldud Muraste merelaagris püüame sel aastal mõtestada ja uurida merega seotud temaatikat laiemalt – meie ajalooline ja (põlis)kultuuriline seos mere ja merendusega, nö randlase elustiil, meresõit ja –ohutus, Läänemere keskkonnaalased ja majanduslikud väljakutsed. Looduslaagrile kohaselt saame ülevaate rannatüüpidest ja –taimestikust, mereelustikust jpm.

Laagripäevad muudame veelgi põnevamaks rohkete praktiliste tegevustega nagu ülevaatlik SAR õppus, kummipaadiralli ja kalapüük – koos kaluritega osaleme võrgu laskmisel ja –nõudmisel. Kui kalaõnne on, siis roogime ja õpime kalu tundma ning valmistame neist omale lõunasöögi.

Laagrit viivad läbi Karoliina Juurik ja Rauno Masing. Laagri tasu 70€ (sellest 30€ toiduraha).

Kogunemine toimub 25. juuli õhtul kell 20.00 Muraste mõisa juures. Laager lõpeb 28. juuli hommikul kell 11.00.

3.-4. aug
1.-3. klassi looduslaager

Loovalt looduses – kaks päeva looduses ja loodusega.
Matkame, mängime, avastame, meisterdame ja uurime, teeme putukakino ja loomavarjuteatrit.
Aga ka kokkame koos ja koristame. :) Meeskonnatöö – üks kõigi ja kõik ühe eest!

Laagrit viivad läbi Eve Sarap ja Krista Kutsar. Laagri tasu 55€ /sellest 20€ toiduraha).

Comments 1

1. Pingback: Suvelaagrid Muraste looduskooli | Muraste külaselts