Kaabuga väike poiss vaatab rannas kõhuli lamades läbi binokli

Suvised laagrid 2015

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Kallis loodushuvilise lapse vanem!

Ka sel aastal toimuvad Murastes looduslaagrid! Sel korral on need kolmepäevased (kolm päeva ja kaks ööd), et lapsed saaksid paremini kohalikku atmosfääri sisse elada!

Laagrid toimuvad järgmistel aegadel:

  • 8.-10. juuli 1.-3. klass
  • 15.-17. juuli 4.-6. klass
  • 5.-7. aug 7.-9. klass
  • 19.-21. aug 10.-12. klass

Muraste looduskool asub Suurupi poolsaarel Muraste mõisapargis. Paikkonna loodus pakub huvilisele vaid mõnetunnise jalgsimatka jooksul võimalust külastada kümneid maastikutüüpe ja tutvuda nende asukatega. Ranniku läheduses leidub mitmekesine valik looduslikke kooslusi, mis on erakordselt vaheldusrikkad ja tagavad nõnda ka väga liigirikka taimestiku ja loomastiku.

Laagripäevade jooksul tutvume metsa ja merega, matkame ja orienteerume, õpime looduses hakkama saama, teeme meeskonnatööd, otsime looduses loomade-lindude tegevusjälgi, kuulame metsahääli, saame uusi sõpru, valmistatame ühiselt lõkketulel süüa ja kogeme telgis ööbimise põnevust. Soojade ilmade korral saab ujuda.

Kogu õppimine toimub looduses läbi praktilise tegevuse ja õuesõppena. Laagrite programm on koostatud vastavalt vanuseastmele – suurematel on matkad pikemad ja tehakse rohkem uurimuslikku tööd.
Igas laagris saab osaleda 15 last. Kogunemine toimub esimese päeva hommikul kell 10.00 Muraste mõisa juures.

Looduskoolis on olemas telgid, magamismatid, sööginõud ja vihmakeebid. Kaasa võtta magamiskott, hügieenitarbed + käterätik, isiklikud ravimid, seljakott, ilmale vastavad riided + vahetusriided, olemasolu korral taskulamp. Soojade ilmade puhul kaasa ka ujumisriided. Laagri jooksul poodi ei külastata, kõik söögid valmistame ühiselt kohapeal. Toitumise erinõuetest palume laagri juhendajaid teavitada.

Laagri ajal kehtib juhendajate poolt paika pandud laagri sisekorra eeskiri, mida tutvustatakse laagris alguses ning millest kõik osalejad peavad kinni pidama.

Laagri maksumus koos toitlustusega on 60€.

Registreerimiseks palume lapsevanemal võtta ühendust looduskooli koordinaatori Karoliina Juurikuga. Oodatud on süvenenud loodushuviga lapsed – meie programm ja kolm toredat päeva heade juhendajate käe all ilusas looduskeskkonnas on suunatud just neile!

Kohtumiseni Murastes!

Lisa kommentaar