Laupäev looduses – Nahkhiirte salapärane elu

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Aeg on jätkata Muraste Looduskooli sarja “Laupäev looduses” üritustega ja kohe väga-väga põneva teemaga: nahkhiired! Teeme öise retke Keila-Joa pargis, kus nahkhiireuurija Oliver Kalda aitab meile kuuldavaks teha nahikute hääli. Selleks on kasutusel vastavad ultrahelidetektorid, mis muudavad kõrged helid inimkõrvale kuuldavaks ning ühtlasi saab selle helipildi alusel määrata nahkhiireliike.

Keila-Joa pargis on juba varem detekteeritud vähemalt 7 liiki meie 14-st nahkhiireliigist. Loodame, et laupäeval on samuti pool nendest seal kohal. Koguneme Keila-Joa pargi parklas laupäeval 11. juulil kl. 21.45 ja rändame pargis koos nahkhiireuurijaga, kes teab palju rääkida neist põnevatest, salapärastest loomadest. Harku vald on nahikute asjus väga oluline koht, sest paljude liikide talvituspaigad on just meil, P. Suure nim. merekindluse varjendites. Siin toimub ka EstBatLife rahvusvaheline projekt, mille eesmärk on kaitsta tiigilendlase talvituspaiku. Eestis veab seda ettevõtmist Eestimaa Looduse Fond ja Oliver Kalda on üks töörühma liikmetest.

Tulge kuulama nahkhiiri, sest tavaliselt me neid ei kuule – sel laupäeval on koos teadlase ja vastava aparatuuriga selleks võimalus! Kõnnime ja kuulame kuni keskööni (ilmateadelubab kena ilma).

Projekti toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus pooles mahus. Omaosalus 7 eurot kohapeal, pisimudilased tasuta.

Näeme ja kuuleme!
Vt. ka murastelooduskool.ee ja https://elfond.ee/nahkhiired