Laupäev looduses – maismaateod

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Laupäev Looduses 29. augustil kl. 11.00 Murastes: maismaateod, retkejuht zooloog Uudo Timm.

Muraste Looduskooli laupäevased retked jätkuvad. Seekord tutvume maismaatigude kirju seltskonnaga. Eestis on u. 90 liiki maismaatigusid, osa neist kojaga ja mõni ka ilma. Lisaks on kuulus oranž uustulnukas, lusitaania teetigu. Temaga seostuvad ka laiemad inimtegevusest tulenevad teemad, mida saab arutada zooloogi abiga: retke juhib PhD Uudo Timm ja sekundeerib Val Rajasaar.

Retke pikkus ca 4 km. Alustame Muraste mõisa eest, kulgeme läbi Muraste hiiemetsa üle hiiemäe ning laskume paeklindist alla Mäeranna külla, kus ehk kohtame ka “hispaania turiste”. Ilma kohta annan teada reedel, aga praegu paistab päikeseline. Kõnnime mööda metsaradu, aeg-ajalt põikame ka rajalt kõrvale (jalgratta ja lapsevankriga ei ole see trett läbitav ja paeklindist laskumise otsustame vastavalt seltskonnale kohapeal, sest saab ka ringiga).

Varustuses võiks olla mõnusad metsajalatsid ja vastavalt ilmale riietus; ehk ka joogipudel ja mõni võileib vm, sest plaan on ca 3-4 tundi. Kogunemine Muraste mõisa juures 29. augustil kl. 11.00. Ürituste sarja toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus pooles mahus. Teine pool kuludest on osalejate kanda: 7 eurot kohapeal. Lasteaiamugulad tasuta. Läheme ja leiame väikeseid toredaid elukaid, kellest enamikku märgatakse harva. Spetsialist leiab ja kellel on luup, siis hea oleks kaasa võtta. Avastame, vaatame neile otsa ja jätame meelde, sest Loodus on kodus.

Val Rajasaar, Muraste Looduskool, tel. 5158379