Lilled puisniidul

Tahvliprogramm III kooliastmele – Läänemeri ja selle rannik

Koostanud: Kadri Tammemägi, Eve Sarap, Triin Tamme, Tiiu Jalakas, Urmas Veersalu

Sihtgrupp: 7.-9. klass

Ajaline kestus:  2 h

Programmi läbiviija: 1 looduskooli juhendaja

1. Sissejuhatus Suurupi alumise tuletorni juures (20 minutit)
    • Jaotame õpilased 3- kuni 4-liikmelisteks gruppideks kasutades erinevaid kivimeid – erineva värvitooniga liivakivid, erineva värvitooniga paekivid, gneiss, graniit, telliskivi tükid jne. Õpilased määravad ära enda käes oleva kivimi tekkeprotsesssi.
      1. Iga kahe küsimuse tagant vahetatakse grupi siseselt õpilast, kes kannab tahvelarvutit.
      2. Küsimustele vastamise kiirus ei ole oluline – tegemist ei ole võistlusega.
    • Tahvelarvutiga mere rannas liikumine ja küsimusepunktide otsimine kestusega 1 tund ja 20 minutit.
    • Õpilased otsivad ja läbivad iseseisvalt enda valitud järjekorras kuni 15 vaatluskohta ning vastavad neis kohtades avanevatele küsimustele. Programmi kestel liigutakse u 2 km pikkune marsruut. Küsimuste vahel on 2-3 loomingulist ülesannet  (nt teha foto etteantud stsenaariumiga).
      • Läänemere kujunemise ajalugu
      • Läänemere soolsus
      • Läänemere elustik – imetajad, linnud, kalad, selgrootud, vetikad
      • Nelja Läänemere karbi otsimine ja määramine tahvlis oleva määraja abil