Laupäev looduses – Pööripäev vanarahva pärimuses

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Saame seekord kokku 12.12 kl 16.30 – sel aastal viimast korda! Koguneme Muraste mõisa ees.
Inimene ja loodus on Eestis alati tihedalt seotud olnud. Räägime, milline pärimus ja kombed on kaasas käinud aasta kõige pimedama aja ja valguse ootamisega. Käime laternatega pimadas metsas ja uurime, kuidas loomad ja taimed aasta kõige keerulisema perioodiga hakkama saavad. Missugused vanad kombed ja uskumused on meie tänapäevasesse jõulude tähistamisesse edasi kandunud? Kuidas arvestati vanasti aega, milliseid töid tehti enne pööripäeva, millised müütilised olendid pimedas liikusid, milliseid mänge mängiti? Kindlasti teeme ka püstkojas lõket ja joome kuuma teed ja saab ka trummi ja laulu ?
Selga soojad riided ja jalanõud! Maski kandmine on kohustuslik, kellel endal kaasas pole, siis saab looduskoolist kohapealt.
Loodusõhtuid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, osalustasu inimeselt endalt 7€. Kõik perega kaasasolevad lapsed seekord tasuta!
Loodusõhtut viib läbi looduskooli kauaaegne retkejuht Tauri Purkas. Lisainfo looduskooli koordinaatorilt Karoliina Lassilt 53401033 või lass.karoliina@gmail.com.