Loodushommik 19.09 – lindude rände vaatlus mere ääres

Karoliina Lass Uudised 0 Comments

Muraste Looduskooli Looduslaupäev 19. septembril kl. 7.00 Suurupis. Lindude ränne, vaatlus rannikul.
Seekord saame teada, miks linnud rändavad, kes ei rändagi, ja ka seda, et osa neist rändab märkamatult. Kes on kiireimad, kes öised rändajad ja miks Eesti on parim koht massiivsete linnurännete vaatlemiseks. Kui viirust ei oleks, siis toimuks praegu Eestisse üle maailma linnurände põhjusel ka linnuhuviliste ränne, et seda ilu meie rannikuilt vaadelda.
Saame kokku 19.09 kl. 7.00 Suurupis Kallaku tee ja Pärtli tee ristmikul (Klooga mnt-lt Muraste mõisa ja bussipeatuse lähedalt mere poole (teeviit näitab Mäeküla ja teine Suurupi alumine tuletorn) ning kuni T-kujulise ristmikuni, mis ongi Pärtli tee, ca 2 km suurest maanteest. Riietus vastavalt ilmale, retk toimub piki mereranda.
Soovitan kaasa võtta binokli, kellel on.
Retke juhib Val Rajasaar. Looduslaupäevi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus pooles mahus. Osalejatelt teine pool 7 eurot kohapeal. Lasteaialapsed tasuta.
Muraste Looduskool, Val Rajasaar, tel. 5158379